Что говорят записи
- Когда
- 15 окт. 1939 г.
- Вид
- Массовое убийство
- Погибшие
- 150
- Координаты
- 53.46° N, 19.61° E
- Description
- massacre of 150 Poles in 1939
Mord w lesie bratiańskim
zbrodnia nazistowska
Mord w lesie bratiańskim – masowy mord dokonany przez niemiecki Selbstschutz 15 października 1939 roku, którego ofiarą padło blisko 150 przedstawicieli polskiej elity intelektualnej i politycznej z ziemi lubawskiej. Zbiorową egzekucję Niemcy przeprowadzili w lesie koło wsi Bratian, położonej w pobliżu Nowego Miasta Lubawskiego.
Источник: Википедия (польский), CC BY-SA · Читать статью
Источник
Рядом по времени и месту
- Bialochowo massacreсент. 1939 г. · Массовое убийство · Погибшие 200
- Battle of Grudziądz1 сент. 1939 г. · Сражение
- Battle of Mława1 сент. 1939 г. · Сражение
- Battle of Lasy Królewskie1 сент. 1939 г. · Сражение
- Klamry massacre1939 · Массовое убийство
- Barbarka massacre1939 · Массовое убийство · Погибшие 600
- Nazi mass murders in Kuyavian-Pomeranian Voivodeship1939 · Массовое убийство · Погибшие 22 900
- automne sanglant à Pelplin20 окт. 1939 г. · Массовое убийство · Погибшие 24