Depok, Yogyakarta Özel Bölgesi

Depok, Yogyakarta Özel Bölgesi, Endonezya namaz vakitleri

Depok, Yogyakarta Özel Bölgesi için bugünün ve sonraki 30 günün imsak, öğle, ikindi, akşam ve yatsı vakitleri, Kemenag yöntemiyle yerel saatle. Kıble için coğrafi kuzeyden 294,7°, kuzeybatı yönüne dönün; Kâbe 8.350 km uzaklıktadır.

Şu an · itibarıyla

Sıradaki vakit: İmsak saat 03:54, 3 sa 01 dk sonra.

Bugün Umm al-Qura takvimine göre Hicri 13 Cemaziyelevvel 1448.

Saatler Depok, Yogyakarta Özel Bölgesi saatiyle (GMT+7).

Canlı
Canlı haritayı açın

Bugünkü namaz vakitleri, 24 Ekim Cumartesi

İmsak03:54
Güneş05:13
Öğle11:24
İkindi (asr-ı evvel; Şafii, Maliki, Hanbeli)esas vakit14:33
İkindi (asr-ı sani, Hanefi)15:44
Akşam17:33
Yatsı18:44

Depok, Yogyakarta Özel Bölgesi ezan vakitleri: her biri, o namazın vaktinin girdiği ve ezanın okunduğu andır.

Şafii, Maliki ve Hanbeli mezheplerinde ikindi vakti, bir cismin gölgesi öğle anındaki gölgesine ek olarak kendi boyu kadar olduğunda girer; Hanefi mezhebinde ise iki katı olduğunda. Kemenag takvimleri standart vakti (asr-ı evvel) verir; aşağıdaki çizelge de öyle.

Gün doğumu, gün batımı, alacakaranlık ve gün uzunluğu: Depok, Yogyakarta Özel Bölgesi gün doğumu ve gün batımı

Ayın her günü için sahur ve iftar vakitleri: Depok, Yogyakarta Özel Bölgesi 2027 Ramazanı

Ramazan'ın her yıl ne zaman başlayıp bittiği: Ramazan tarihleri

Depok, Yogyakarta Özel Bölgesi kıble yönü

Coğrafi kuzeyden 294,7°, kuzeybatı yönünde; yerküre üzerindeki en kısa yoldan 8.350 km uzaklıktaki Mekke'de bulunan Kâbe'ye doğru.

Manyetik pusula, çoğu yerde coğrafi kuzeyden birkaç derece sapan manyetik kuzeyi gösterir; açıyı doğrudan okumak için telefonunuzun pusulasını coğrafi kuzeye ayarlayın.

Önümüzdeki 30 günün imsakiyesi

24 Ekim Cumartesi ile 22 Kasım Pazar arasında Depok, Yogyakarta Özel Bölgesi namaz vakitleri, yerel saatle.

TarihİmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
24 Eki Cmt03:5405:1311:2414:3317:3318:44
25 Eki Paz03:5305:1311:2414:3317:3318:44
26 Eki Pzt03:5305:1311:2414:3417:3318:45
27 Eki Sal03:5205:1211:2414:3417:3318:45
28 Eki Çar03:5205:1211:2414:3517:3318:45
29 Eki Per03:5105:1211:2414:3617:3318:45
30 Eki Cum03:5105:1111:2314:3617:3418:46
31 Eki Cmt03:5105:1111:2314:3717:3418:46
1 Kas Paz03:5005:1111:2314:3717:3418:46
2 Kas Pzt03:5005:1111:2314:3817:3418:46
3 Kas Sal03:5005:1011:2314:3817:3418:47
4 Kas Çar03:4905:1011:2314:3917:3418:47
5 Kas Per03:4905:1011:2314:3917:3518:47
6 Kas Cum03:4905:1011:2314:4017:3518:48
7 Kas Cmt03:4805:1011:2314:4017:3518:48
8 Kas Paz03:4805:1011:2314:4117:3518:48
9 Kas Pzt03:4805:1011:2414:4117:3618:49
10 Kas Sal03:4805:1011:2414:4217:3618:49
11 Kas Çar03:4705:0911:2414:4217:3618:50
12 Kas Per03:4705:0911:2414:4317:3618:50
13 Kas Cum03:4705:0911:2414:4317:3718:51
14 Kas Cmt03:4705:0911:2414:4417:3718:51
15 Kas Paz03:4705:0911:2414:4417:3718:51
16 Kas Pzt03:4705:0911:2414:4517:3818:52
17 Kas Sal03:4605:0911:2514:4517:3818:52
18 Kas Çar03:4605:0911:2514:4617:3818:53
19 Kas Per03:4605:0911:2514:4617:3918:53
20 Kas Cum03:4605:1011:2514:4717:3918:54
21 Kas Cmt03:4605:1011:2614:4817:4018:54
22 Kas Paz03:4605:1011:2614:4817:4018:55

Bilmekte fayda var

  • Vakitler Kemenag (Endonezya Din İşleri Bakanlığı) yöntemine göredir: imsak Güneş ufkun 20° altındayken ve yatsı 18° altındayken; temkin payları: Öğle +1 dk.
  • Hicri tarihler Umm al-Qura takvimine göredir. Ayların hilalin görülmesiyle başladığı yerlerde bir ay, bir gün önce ya da sonra başlayabilir.
  • Sayfa yüklendiğinde 7,8° G, 110,4° D için adhan kütüphanesiyle, Jean Meeus'un astronomik denklemlerinden hesaplanır ve dakikaya yukarı yuvarlanır.
  • Mahallenizdeki cami kendi vakitlerini belirleyebilir; ona uyun.

Katmanların nasıl çalıştığı, verilerinin nereden geldiği ve neyi söyleyemedikleri: Gece ve gündüz, canlı

Yakındaki diğer yerler