Kuala Lumpur
Kuala Lumpur çevresindeki yürüyüş rotaları
Kuala Lumpur çevresindeki 29 km içinde 31 işaretli yürüyüş rotası var: 8 bölgesel ve 23 yerel.
Kuala Lumpur çevresinde
29 km içine hiçbir ulusal ya da uluslararası yol girmiyor; buradaki en uzun mesafeli rotalar bölgesel. Uzunluğunun buradaki payı en büyük rota Gunung Nuang Hiking Trail via Janda Baik: 29 km içinde 5,7 km. 23 yerel rotanın çoğu kısa yürüyüşler: 23 tanesi 10 km'den kısa. Burada listelenen 12 rotanın 4 tanesinin bakımını Taman Botani Negara Shah Alam üstleniyor.
Uzunluğunun çoğu 29 km içinde kalan rotalar
- Gunung Nuang Hiking Trail via Janda BaikBölgesel29 km içinde 5,7 km
- TBNSA: Pusingan Indah Fasiliti-fasiliti UtamaBölgesel29 km içinde 5,2 kmTaman Botani Negara Shah Alam
- Kiara Hills Trail B (Blue)Yerel29 km içinde 4,8 km
- Bukit Repin Hiking Trail via Janda BaikBölgesel29 km içinde 4,1 km
- TBNSA: Laluan Pendakian Empangan Sungai BaruBölgesel29 km içinde 3,7 kmTaman Botani Negara Shah Alam
- TBNSA: Laluan Pendakian Taman Buah-BuahanBölgesel29 km içinde 3,7 kmTaman Botani Negara Shah Alam
- Perdana Botanical Garden: Scenic walking loop via major featuresBölgesel29 km içinde 3,6 kmDewan Bandaraya Kuala Lumpur
- Tanglir Falls Hiking TrailYerel29 km içinde 3,6 km
- Perdana Botanical Garden: Main walking loopBölgesel29 km içinde 3,4 kmDewan Bandaraya Kuala Lumpur
- Kiara Hills Trail C (Yellow)Yerel29 km içinde 3,4 km
- Bukit Kiara Main LoopYerel29 km içinde 3,3 km
- TBNSA: Laluan Pendakian Utama Bukit Sapu TanganBölgesel29 km içinde 3,1 kmTaman Botani Negara Shah Alam
Her ad, rotayı Waymarked Trails üzerinde açar.
Bilmekte fayda var
- Rotalar, OpenStreetMap'te haritalanmış yürüyüş rotalarını çizen Waymarked Trails kaynağından (veriler © OpenStreetMap contributors, ODbL); sayım tarihi: 19 Eki 2026.
- Yalnızca birinin OpenStreetMap'te rota olarak haritaladığı rotalar sayılır. Kimsenin haritalamadığı tabelalı yollar ve işaretsiz yürüyüşler sayılmaz.
- 29 km içindeki uzunluklar Waymarked Trails'in sadeleştirilmiş çizgileri üzerinden ölçülür ve rotanın kollarını ve varyantlarını da kapsar; iki rotanın paylaştığı bir yol her biri için ayrı sayılır. Bir rotanın toplam uzunluğu, haritalanmış yollar boyunca ana hattını izler; “yaklaşık” diye işaretlenenler sadeleştirilmiş çizgilerden gelir.
Katmanların nasıl çalıştığı, verilerinin nereden geldiği ve neyi söyleyemedikleri: Yürüyüş rotaları
Yakındaki diğer yerler
- Taman PetalingKuala Lumpur · Kameralar, Hava durumu, Yürüyüş rotaları
- Bandar UtamaKuala Lumpur · Kameralar, Uçuşlar, Hava durumu, Yürüyüş rotaları
- SetapakSelangor · Kameralar, Hava durumu, Yürüyüş rotaları
- Wangsa MajuKuala Lumpur · Kameralar, Hava durumu, Yürüyüş rotaları
- Petaling JayaSelangor · Kameralar, Uçuşlar, Hava durumu, Yürüyüş rotaları
- Bukit JalilKuala Lumpur · Kameralar, Uçuşlar, Hava durumu, Yürüyüş rotaları
- Batu MağaralarıSelangor · Kameralar, Hava durumu, Yürüyüş rotaları
- Kota DamansaraSelangor · Kameralar, Uçuşlar, Hava durumu, Yürüyüş rotaları